fbpx
עופרה גרטי – דרך הגוף – רפלקסולוגיה ואבחון, קורסים סדנאות וטיפולים קורס רפלקסולוגיה, קורס קריאת כף רגל, קורס עיסוי תינוקות, קורס אבחון, סדנא לשחרור מתחים, תראפיית גלגול נשמות, שיטת בויה, אמנה ותדרי האור הבהיר.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה = ריפוי (מתחום רפואה אלטרנטיבית / רפואה משלימה ) באמצעות לחיצה ישירה על אזורי מפתח בכפות הרגליים.
טיפול רפלקסולוגי
במילה רפלקסולוגיה נגזרת המילה "REFLECTION" שהיא השתקפות. הגוף כולו משתקף בכפות הרגליים, שהן כמו מרכזיה שמצמצמת את שטח הגוף. קצות העצבים בכף הרגל קרובים מאוד לשטח הפנים שלה, לכן היא רגישה מאוד למגע, ובעלת מהירות תגובה ( רפלקס ) גבוהה ללחיצה. תכונות אלו הופכות את ה רפלקסולוגיה לשיטת טיפול יעילה ביותר.
לפני אלפי שנים (כ- 5000 ) גילו רופאים וכוהני הדת במזרח כי אנרגיות מקיימות חיים זורמות במערכות שבגוף האדם. הם גילו כי תקינות תפקוד מערכות הגוף ואבריו תלויה באיכות הזרימה המחזורית של אנרגיה זו (שכונתה בשמות שונים כמו :צ'י , פראנה ). נלמדו השטחים והנקודות בגוף שלחיצה ועיסוי עשויים לשחזר את הזרימה המחזורית כאשר היא הואטה או נסתמו נתיבי האנרגיה. ניקוי הנתיבים האלה הביא לשיפור החיוניות, איזון, העלמות של תסמיני המחלה ולשיקום הבריאות.
שיטת הלחיצות הוחייתה במערב ע"י דר' פיצרלד בשנת 1913 , בקונטיקט. הוא היה רופא אף אוזן וגרון שהשתמש בלחיצות בגוף כדי להפחית את השימוש בקוקאין כמשכך כאבים אחרי ניתוחים. הוא חילק את הגוף לאורכו לעשרה חלקים, מהראש עד כפות הרגליים וגילה שלחיצות על אזור מסוים משפיעות על אברים בתחום אותו אזור אורך, החולים סבלו פחות מכאבים והחלמתם הייתה קלה יותר. ד"ר באוארס מניו יורק השתכנע מיעילות השיטה הצטרף למחקר וקרא לה ריפוי אזורי. המעסה האמריקאית יוניס אינגהם פיתחה את השיטה והתמקדה בנקודות הלחיצה בכפות הרגליים המשפיעות על כל הגוף, היא הניחה את הבסיס ל רפלקסולוגיה המוכרת היום.
detailed_feet

כפות הרגליים נשמרות בתוך נעליים, מוגנות ומוסתרות, רחוקות מהראש ומהמודעות ולכן המגע בהן ישיר, יעיל ומייצר תגובה מהירה אצל האדם המטופל. לחיצה (גירוי) של הנקודות ב כפות הרגליים מעוררת רפלקסים קוטביים בכל האברים שבאותו נתיב, החסימות בנתיב נפתחות וזרימת אנרגיית החיים בין הקטבים יוצרת איזון- המביא לבריאות.
כל תא ואבר בגוף זקוקים לשלושה תנאים כדי להתקיים: הזנה , ניקוז (הרחקה של חומרי פסולת), ותנועה (המאפשרת את ההזנה והניקוז).

 

 

ב רפלקסולוגיה אין מרפאים את הגוף אלא משפרים את שלושת התחומים האלה, מושגת רגיעה שלא מתאפשרת בחיי היום יום, הגוף יכול להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעי באין מפריע, תפקוד האברים משתפר ומושגת בריאות.
כפות הרגליים מבטאות את חלוקת המשקל של הגוף, את התנוחה , את היציבה ואת האופן בו אנו נעים. אנחנו מייצבים את כף הרגל בהתאם למי שאנחנו- כך אנחנו הולכים את החיים שלנו וכף הרגל מראה זאת. כל שינוי במי שאנחנו ישנה את חלוקת המשקל על כפות הרגליים ואת הסימנים שיוצרו. אדם עם כאב גב יעמוד בצורה מסוימת – חלוקת משקל גופו על כפות הרגליים שונה מזו של אדם ללא כאב באותו מקום, נוצר לחץ בכף הרגל ואם המצב ימשך מספיק זמן ייוצר סימן בכף הרגל, שמבטא את חוסר האיזון בגב. טיפול באותם אזורי חוסר איזון בכף הרגל יפעיל את הרפלקסים (לפי המנגנון שתואר לעיל) ויביא בסופו של תהליך לשיכוך הכאבים ולהעלמות הסימפטום.
טיפול בסימני חוסר האיזון בכפות הרגליים (עור קשה יבש, חריצים, קילופים, בצקות, פצעונים, יבלות וכו') מאפשר טיפול בסימפטום עצמו ולא בסיבות להיווצרות הסימפטום. כדי לאפשר ריפוי אמיתי, יש צורך ב"טיפול שורש", יש צורך לזהות לגעת ולשנות את הדפוסים העמוקים שמתחזקים את הסימפטום הגופני.

בכף הרגל קיימת חלוקה נוספת (בנוסף למיפוי כף הרגל לפי אברי הגוף) שמאפשרת אבחון מעמיק הנוגע בכל הרבדים של הקיום האנושי. חלוקה זאת היא חלוקה ל ארבעת האלמנטים המרכיבים את היקום כולו:  חלוקת כף הרגל לאלמנטים
אדמה , מים , אש , אוויר
למידע מורחב אודות 4 האלמנטים לחצו כאן.
כל אלמנט בכף הרגל משקף רצועה רוחבית בגוף האדם והאברים בתוכה, משקף מערכת בגוף ומשקף רובד מסוים באדם.

חלוקת הגוף לאלמנטיםאלמנט אדמה נמצא בעקב כף הרגל, מייצג בגוף את האזור מכפות הרגליים ועד בטן תחתונה, מערכת השלד מבטאת את תכונותיו, ומשקף בחיינו את הרובד פיזי:צרכים בסיסיים, עמידה על הקרקע, מיניות, פוריות, מסגרת.

אלמנט מים נמצא בקשת כף הרגל, מייצג בגוף את האזור מבטן תחתונה עד סרעפת, מערכת העיכול מבטאת את תכונותיו ומשקף בחיינו את הרובד הרגשי.
אלמנט אש נמצא בכרית כף הרגל מייצג בגוף את האזור מסרעפת ועד קו כתפיים, מערכת השרירים מבטאת את תכונותיו, ומשקף בחיינו את הרובד יצירתי, העשייה.

 

אלמנט אוויר נמצא באצבעות כף הרגל מייצג בגוף את האזור מקו כתפיים ועד סוף הראש, מערכת העצבים המרכזית מבטאת את תכונותיו, ומשקף בחיינו את הרובד מנטאלי: חשיבה.

טיפול רפלקסולוגי שנוגע בארבעת האלמנטים ובחוסר האיזון שלהם ( נראה בכפות הרגליים ) בנוסף ללחיצה על אזורים המשקפים בעיה גופנית, מאפשר לאדם לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות בחיים שהם הסיבה העמוקה לקיום הבעיה הגופנית זהו טיפול הנוגע בקשר גוף- נפש המאפשר התפתחות בכל הרבדים שהוזכרו, מאפשר יציאה מתקיעות בחיים והליכה לקראת איזון שמשמעותו- בריאות

הטיפול מבוסס על שיטת אבי גרינברג ( שיטת גרינברג )

טיפול ע"י רפלקסולוגיה נותן מענה לבעיות כרוניות, שחוזרות על עצמן כגון:
– מגרנה , כאב ראש – סינוסיטיס – דלקות גרון , נזלת , דלקות אוזניים
– כאב גב עורף , כתף , ברכיים – ראומטיזם – אסטמה – אולקוס – סוכרת
– לחץ דם – אלרגיות – דלקת פרקים – דלקות שתן – עצירות כרונית – טחורים
– כאבי מחזור – בעיות פוריות – בעיות שינה – עייפות – מצבי חרדה
ועוד …

 

לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הם כאמור לימודי רפלקסולוגיה במשך 2 שנות לימוד שבסיומם מוענקת תעודת רפלקסולוג מוסמך ורפלקסולוג בכיר של איגוד הרפלקסולוגים. לימודי הרפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הנם ייחודיים ומקצועיים ביותר, ומיועדים למי שמעוניין להיות מטפל ברפלקסולוגיה, או לרכוש ידע אישי בתחום. אלו לימודי רפלקסולוגיה מקצועיים ומקיפים.
לימוד רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" מתקיים בקבוצות קטנות, באופן המאפשר יחס ומעקב התפתחות אישי עבור כל תלמיד. אנו מאמינים כי לימודי רפלקסולוגיה באופן זה מהווים יתרון משמעותי עבור התלמידים.
לימודי ה רפלקסולוגיה מועברים באופן אישי על ידי עופרה גרטי. הייחוד בתהליך הלימוד ב"דרך הגוף" הוא מגוון שיטות הטיפול והידע הרב אותו צברה עופרה עם השנים ואותו היא חולקת עם תלמידיה, דבר המעניק יתרון לכל מי שבחר ב לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" בקבלת נקודת מבט נרחבת ביותר לגבי משמעות הטיפול והריפוי.

כיף לראות תגובות שלכם!