fbpx
עופרה גרטי – דרך הגוף – רפלקסולוגיה ואבחון, קורסים סדנאות וטיפולים קורס רפלקסולוגיה, קורס קריאת כף רגל, קורס עיסוי תינוקות, קורס אבחון, סדנא לשחרור מתחים, תראפיית גלגול נשמות, שיטת בויה, אמנה ותדרי האור הבהיר.

שיטת גרינברג

שיטת גרינברג ( שיטת אבי גרינברג ) כפי שמופיע במאמר בעיתון חיטובים:
הינה שיטה המלמדת את האדם תוך שימוש בגוף, במגע ובתנועה לזהות מצבים המונעים התפתחות אישית ולפתח כלים דרכם ניתן להפסיק מצבים אלו. מטרת השיטה היא ללמד אנשים להשתמש בגופם על מנת לשפר את איכות חייהם, להפסיק דפוסים לא רצויים ולממש את יכולתם האישית.

השיטה כוללת אבחון דרך כף רגל ( על פי 4 האלמנטים ), עבודה דרך כפות הרגליים ( על פי 4 האלמנטים ), עבודה במגע ( על פי 4 האלמנטים ), עבודה בתנועה.
למידע מורחב אודות עבודה דרך כפות רגליים ( רפלקסולוגיה ) לחצו כאן.
למידע מורחב אודות אבחון דרך כפות רגליים לחצו כאן.

שיטת גרינברג ( שיטת אבי גרינברג ) כפי שמופיע בויקיפדיה:
שיטת גרינברג היא שיטת ריפוי אלטרנטיבי. מייסד שיטה זו הוא הישראלי אבי גרינברג, רפלקסולוג לשעבר. שיטה זו מתבססת על הרפלקסולוגיה, ומשלבת אלמנטים מתורות אלטרנטיביות אחרות. האבחון הראשוני נעשה דרך כפות הרגליים, שעל פי הרפלקסולוגיה משקפות את הגוף כולו ואת המאפיינים האישיותיים של האדם.

שיטת גרינברג הינה שיטה המאפשרת לכל אחד ללמוד איך הגוף שלו מגיב במצבים שונים בחיים שלו. באמצעות מגע ניתן לשפר סימפטומים של לחץ וחולשה בחיים. כאבים פיזים, תחושה קבועה של מתח, לחץ, חרדה, בדידות, שעמום ואף צורות התנהגות כגון עצבות, דכדוך וביישנות. השיטה מאפשרת ללמוד להיות קשוב לגוף ובכך להיות במודעות.

דרך השיטה הינה ללמוד ליצור שינוי בדפוסים. ככל שתשומת הלב לגוף גדלה, ניתן לזהות כיצד סימפטומים שונים באים לידי ביטוי בגוף, באילו סיטואציות הם מופיעים ואיך הם נוצרים ומתפתחים. הטיפול עצמו נעשה בכל הגוף כולו באופן ממוקד, בצורה של טכניקות שונות או לחיצות.

בשלב מתקדם יותר של תהליך בשיטה ניתן ללמוד איך לשלוט בדפוסים ואף להפסיקם. תהליך עבודה אישי מאפשר למידה דרך הגוף במטרה לשנות בסיטואציות שונות בחיים של האדם. השיטה מניחה מראש שישנה אחדות של גוף ונפש באדם. הטיפול מתבסס על ארבעת היסודות: אויר, מים, אש ואדמה. כאשר אזור הראש מסווג כאוויר, אזור החזה כאש, אזור הבטן כמים, ואזור הרגליים כאדמה. גם בכף הרגל יש חלוקה דומה לארבעה אזורים: האצבעות, הכרית, השקע והעקב.
יחודה של השיטה לעומת האחרות:

ניסיון להביא את האדם למודעות גופנית ומנטלית טובה: על האדם להכיר את גופו, את האופן בו הוא עומד, נושם והולך, מה תכונותיו החזקות ואיזה יכולות יש לו, מה הוא עושה עם עצמו, במה הוא משקיע ומה הוא צריך לשנות.
השתתפות פעילה של המטופל: המטופל הוא שותף פעיל , "מאומן". התקדמות הטיפול תלויה בעד כמה המטופל מוכן להסכים לחוות ולהרגיש.
עבודה על המנטליות והפסיכולוגיה של האדם דרך הגוף: עבודה עם הגוף, דרך הגוף
שלב ראשון – להיות מודעים לדפוס התנהגותי המתחוללים בגוף.
שלב שני- להצליח לזהותו ע"י היכולת לחוות אותו (פעמים רבות ע"י העצמתם).
שלב שלישי- היכולת להפסיק את דפוס ההתנהגות במציאות.
שינוי דפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה: לשיטה זו אנו כלואים בדפוסי התנהגות וחשיבה שונים וחלקם מוטעים שכובלים אותנו לעשיה רוטינית אוטומטית שאין בה בחירה חופשית. ולכן יש לנסות לשנות את הדפוסים, ובמיוחד את אלו שמחוללי מחלות.
עבודה על כאב: ללמוד לחיות עם הכאב ולא לפחד ממנו. ולכן בטיפול יש אלמנטים של הכאבה מכוונת למטופל, במטרה ללמדו לחיות עם הכאב ולהתייחס אליו כאל חבר ולא לפחד ממנו.

מתוך האתר של שיטת גריברג ( שיטת אבי גרינברג ) :

"שיטת גרינברג מלמדת את האדם לזהות מצבים המונעים הגשמה עצמית תוך שימוש בגוף, במגע ובתנועה ולפתח כלים דרכם ניתן להפסיק מצבים אלו. מטרת השיטה הנה ללמד אנשים להשתמש בגופם על מנת לשפר את איכות חייהם, להפסיק סימפטומים ולממש את יכולתם האישית.

שיטת גרינברג מקשרת בין סימפטומים פיזיים לבין הרגלים או צורות התנהגות קבועות:
כולנו היינו רוצים שמצבים מסוימים בחיינו ישתנו. השלב הראשון בדרך לכך על פי השיטה, הוא לחוות כיצד אנו יוצרים אותם בגוף. לאחר שאנו מזהים כיצד אנחנו יוצרים את המצב המסוים בגופנו, אנחנו יכולים לשלוט בו ואז להפסיקו".

אדם החווה את העבודה בשיטת גרינברג לומד את אחריותו אישית לקיום הסימפטומים הגופניים שלו ואיך ליצור בעצמו את השינוי הרצוי בחייו.

האנשים החווים את השיטה משיגים שיפור בסימפטומים הספציפיים שלהם ובנוסף לכך: עלייה ברמת האנרגיה והחיוניות, ערנות, צלילות, עלייה ברמת הריכוז, שינה טובה יותר, פתיחות, גמישות, עיכול טוב יותר, שקט והנאה רבה יותר מהחיים.

ועוד מתוך האתר "למי השיטה מיועדת?
לאנשים הסובלים מכאבים וסימפטומים כגון: מיגרנות, אסטמה, כאבי גב, ראומטיזם, עצירות, אלרגיה וכד'.
לילדים עם בעיות חוזרות כמון דלקות, אלרגיות, הצטננויות, חוסר ריכוז וכד'.
לאנשים העובדים או לומדים תחת לחץ.
לאנשים הרוצים להגיע ליותר שקט, רגיעה והנאה בחייהם ומעוניינים ללמוד כיצד ליצור זאת.
לאנשים העוסקים בפעילות גופנית וביטוי עצמי דרך הגוף ומעונינים ללמוד כיצד ניתן לשפר את איכות עבודתם.
למי השיטה לא מתאימה?
שיטת גרינברג אינה מיועדת לאנשים עם מצבים הנחשבים מסכני חיים, לאנשים הסובלים ממחלות קשות או ממצבים הדורשים טיפול רפואי או פסיכיאטרי והיא אינה מחליפה שום סוג של טיפול הנחוץ לאדם. כמו כן אין לשיטה בסיס אידיאולוגי או מיסטי ואין היא דורשת אורח חיים מסוים".

מדריך בשיטת גרינברג מתחיל בדרך כלל עם אבחון דרך כף הרגל. הוא משקף לאדם את זווית ההסתכלות הפרטית שלו על החיים המורכבת מהממדים הפיזיים, הרגשיים, החשיבתיים והיצירתיים של האדם ומהווה את הבסיס לקיום הבעיות הגופניות שלו.

ועוד מתוך האתר של שיטת גרנברג: "סיפוק ותסכול:
רובנו חשים בפער בין מי שאנחנו היום לבין מי שאנחנו מסוגלים ורוצים להיות. אנו חיים עם תחושה של החמצה שנובעת, על פי שיטת גרינברג, מהריחוק שלנו מגופינו ומחוסר ההיכרות את עצמנו. אם נעלה את רמת המודעות שלנו, אם נכיר טוב יותר מהם ה"אויבים" המונעים מאתנו להיות יותר ממי שאנחנו כיום, אם יהיו לנו כלים שדרכם נוכל להפסיק מצבים לא רצויים בחיינו, נוכל להתגבר על רבים מהמכשולים שעומדים בדרך להגשמה העצמית שלנו".
למעבר לאתר אלטרנטיביעית המתאר את שיטת גרינברג לחצו כאן
גישת הטיפול הייחודית שלי (עופרה גרטי) מבוססת על מרכיבי השיטה בשילוב עם שיטות אחרות כשהמכנה המשותף להן הוא המודעות לחיבור בין גוף לנפש ולאחריות של המטופל ליצירת הסימפטומים שלו כשהתחושות הגופניות והרגשיות הם השערים פנימה לידיעת עצמו והדרך לאיזון ו לריפוי .
למידע מורחב אודות גישת הטיפול שלי לחצו כאן.

גישת טיפול יחודית זו משתקפת ב לימודי הרפלקסולוגיה והטיפול במגע ב"דרך הגוף"

לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הם כאמור לימודי רפלקסולוגיה במשך 2 שנות לימוד שבסיומם מוענקת תעודת רפלקסולוג מוסמך ורפלקסולוג בכיר של איגוד הרפלקסולוגים. לימודי הרפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הנם ייחודיים ומקצועיים ביותר, ומיועדים למי שמעוניין להיות מטפל ברפלקסולוגיה, או לרכוש ידע אישי בתחום. אלו לימודי רפלקסולוגיה מקצועיים ומקיפים.
לימוד רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" מתקיים בקבוצות קטנות, באופן המאפשר יחס ומעקב התפתחות אישי עבור כל תלמיד. אנו מאמינים כי לימודי רפלקסולוגיה באופן זה מהווים יתרון משמעותי עבור התלמידים.
לימודי ה רפלקסולוגיה מועברים באופן אישי על ידי עופרה גרטי. הייחוד בתהליך הלימוד ב"דרך הגוף" הוא מגוון שיטות הטיפול והידע הרב אותו צברה עופרה עם השנים ואותו היא חולקת עם תלמידיה, דבר המעניק יתרון לכל מי שבחר ב לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" בקבלת נקודת מבט נרחבת ביותר לגבי משמעות הטיפול והריפוי.

 

כיף לראות תגובות שלכם!