fbpx
עופרה גרטי – דרך הגוף – רפלקסולוגיה ואבחון, קורסים סדנאות וטיפולים קורס רפלקסולוגיה, קורס קריאת כף רגל, קורס עיסוי תינוקות, קורס אבחון, סדנא לשחרור מתחים, תראפיית גלגול נשמות, שיטת בויה, אמנה ותדרי האור הבהיר.

קריאת כף רגל

קריאת כף רגל

קריאת כף רגל היא שפה (בתחום רפואה אלטרנטיבית / רפואה משלימה ) המתרגמת סימנים בכף הרגל (חריצים, יבלות, קילופים ועוד), מבנה, מצב רקמה, טמפרטורה ותחושות בכף הרגל – לסימפטומים גופניים ולדפוסי התנהגות וחשיבה של האדם. השפה מראה את הדרך בה הלך האדם בחייו, את המסקנות שהסיק מהמאורעות שעיצבו את חייו כמו התפתחותו כעובר, השפעת אבא ואמא, טראומות שחווה, מסקנות שמצמצמות את האדם כדי לא לפגוש בפחד והגוף מבטא את המסקנות האלה בצורה של בעיות גופניות. קריאת כף רגל היא שיקוף הוליסטי של האדם ( על רבדיו שונים) ומתארת את החלק הפיזי ( סימפטומים גופניים ), החלק הרגשי ,החלק היצירתי ( עשייה ) , החלק מנטאלי ( חשיבה ).

קריאת כף רגל מבוססת על שיטת אבי גרינברג ( שיטת גרינברג ) נקודת המוצא של הקריאה היא הפוטנציאל האנושי – הגשמתו או אי הגשמתו כמקור לבריאות או למחלה, לחיים מלאים והרמוניים או לחיים חסרי סיפוק ומלאי סבל, ככל שהפער בין מה שהיינו אמורים להיות ולהגשים ,לבין מה שאנחנו היום- גדול, כך רמת הסבל, הכאב, המצוקה, הקושי – גדולה גם היא.
בעיה גופנית, מחלה, הם ניסיון של הגוף להגיד לבן האדם בצורה כואבת שהוא לא מגשים את יכולותיו (כתף מסוידת- לאדם שעובד בגרפיקה ממוחשבת במקום לממש את כשרון הציור שלו). זהו פעמון אזהרה הקורא לנו להתעורר, להיות מודעים לחלקים שהזנחנו בחיינו ולממש את עצמנו. כאב הוא הזדמנות להתפתחות אישית.

בקריאת כף רגל מזהים את סימני חוסר האיזון שמתבטאים באופן פיזי בכאב ומשקפים את הפער בין הפוטנציאל של האדם לבין הגשמתו בפועל ( בכל התחומים).

מה יש בכפות רגליים שמאפשר קריאה?
כף הרגל היא בעלת שטח גדול, יש בה הרבה פרטים היא נמצאת באזור הרחוק ביותר מהראש רחוק מתשומת הלב, היא בתוך נעל, מוסתרת, פחות מטופחת (מאשר כף היד…),כך שכף הרגל נשארת אוטנטית, בלי מסכות, ומאפשרת לראות את התמונה האמיתית של האדם.
כפות הרגליים מבטאות את חלוקת המשקל של הגוף, את התנוחה, את היציבה ואת האופן בו אנו נעים. אדם גאה עומד בצורה שונה מאדם ביישן, אדם עם כאב גב עומד ונע אחרת מאשר אדם עם בעיות נשימה, חלוקת משקל גופו על כפות הרגליים שונה ואם המצב נמשך מספיק זמן (הופך להיות כרוני )היציבה שלו יוצרת לחץ במקום מסוים בכף הרגל ונרשמת שם בצורה מיוחדת. אנחנו מייצבים את עצמנו בהתאם למי שאנחנו, כל שינוי, טראומה, בעיה מתבטאת בשינוי היציבה וברישום בכף הרגל. כף הרגל מראה מי אנחנו ואיך נראה מסלול חיינו.

כף הרגל משקפת את האנרגיה של כל אברי הגוף . כך שמפת כף הרגל משקפת בדיוק את מפת גוף האדם ( רפלקסולוגיה ). סימנים של חוסר איזון בכפות הרגלים כמו: עור קשה יבש, יבלות, חריצים, קילופים, בצקות ועוד מצביעים על אזורים של בעיות , של חוסר איזון בגוף עצמו.

הסתכלות מעמיקה יותר על כף הרגל היא חלוקה רוחבית של כף הרגל לאזורים:
אצבעות, כרית כף הרגל, הקשת והעקב.

כל אזור כזה בכף הרגל מייצג אלמנט בסיסי אחד מארבעת האלמנטים המרכיבים את היקום: אוויר (אצבעות), אש (כרית), מים (קשת), אדמה (עקב). כל אלמנט קשור לאזור בכף הרגל שמשקף אזור בגוף והאברים באותו אזור ( רפלקסולוגיה ), כל אלמנט מיוצג ע"י מערכת בגוף ומדבר על רובד מסוים בחיינו.

אויר בכפות הרגלים מיוצג ע"י האצבעות.
בגוף, אויר נמצא בין רום הכתפיים לקודקוד וכולל את הגרון, הפנים, הראש, השערות, החושים, המוחות.
אויר מיוצג ע"י מערכת העצבים והמוחות.
אויר בטבע הוא חסר משקל ובתנועה, משנה כיוון ,חסר צבע, שקוף, בלתי נראה, עדין. האוויר הוא קליל ללא משקל, ללא מעצורים, חודר לכל פינה. אוויר נושא את הקול, מעביר תקשורת ודיבור, מביא לנו ידיעות על דברים שאיננו מסוגלים לראות (ע"י חוש הריח והשמיעה), מייצר אווירה, יוצר גירוי למחשבה. אנו חשים אותו על העור. יש לו צורות שונות כמו רוח, עננים, עשן.
בדומה לתפקידו בטבע אויר בחיי האדם מבטא את המחשבה הבהירה, את ההיגיון, את החוכמה, הסקרנות ,התפיסה, הזיכרון, את התקשורת של האדם עם סביבתו ע"י החלפת מידע ורעיונות ושימוש בחושים.
אויר= אני חושב.

אש בכפות הרגליים מיוצגת ע"י כרית כף הרגל.
בגוף, אש נמצאת בין קצה עצם החזה (הסרעפת) לבין רום הכתפיים. כוללת את חלל החזה, הריאות, הלב, הצלעות, שרירי החזה והגב העליון.
אש מיוצגת ע"י מערכת השרירים.
אש בטבע מקורה בשמש. היא נמצאת בכל דבר שחם, זורח ,נוצץ ומתלהט ,אש היא להבה, גחלים לוחשות, גיצים, ברקים. אש משנה דברים, מפרקת, מאכלת. אש חייבת להיות מוזנת ולא- תגווע. היא פורצת החוצה ובאה במגע עם סביבתה, היא דינאמית, פעילה, מתקדמת, כובשת שטחים, היא יכולה להיות מסוכנת והרסנית.

אש מבטאת את אנרגית היצירה, מתיכה מתכות ומאפשרת לחדש להיווצר,נמצאת תמיד במרכז , כמו מדורה , ומושכת אליה אנשים.
כמו בטבע גם בחיים אש מייצגת: עשייה, שאיפה, אומץ לב, כנות, חוסר פחד וחששות. אש מייצגת עוצמה פנימית, יכולת עבודה בצוות, כריזמה, יוזמה, חברותיות, פתיחות וחסר מעצורים. אש היא אמונה רבה של אדם בכוחו וביכולתו,היא יכולת מנהיגות, כוח שכנוע , דחיפה והפעלת הסביבה. אש מייצגת אגו, גאווה, עצמאות, אימפולסיביות, יכולת להישרף בין רגע, יכולת להאיר ולזהור, יכולת לתת ,יכולת לאהוב.
אש = אני עושה.

מים בכפות הרגליים מיוצגים ע"י הקשת.
בגוף, מים נמצאים בין בטן תחתונה לסרעפת. מכילים את הבטן ואת האברים הרכים בה: את הכליות, הקיבה, המעיים, חלק מהשלפוחית, טחול, כבד, כיס המרה, לבלב. מים מכילים את נוזלי הגוף: הדם, השתן, נוזלי המעיים, הלימפה, מיץ המרה, הורמונים המופרשים בנוזלים, נוזל חוט השדרה.
מים מיוצגים ע"י מערכת העיכול, הסינון והניקוז.
מים בטבע הם רטובים, חסרי צורה וזקוקים למיכל ומאמצים את הצורה המוצעת להם, הם מוכלים ומושפעים, מוכנים תמיד לקבל, ויחפשו להגיע למקום הנמוך ביותר. הם זורמים ומתחברים, ומתערבבים בשמחה עם אויר ועם אדמה. הם משתנים כל הזמן, יכולים להיות גליים, סוערים, שקטים רדודים או עמוקים. הם מלאי עוצמה ומסתוריים מחביאים עולם שלם מתחתיהם. עוברים ממצב של נוזל, לאדים או לקרח וחזרה לנוזל. הם מלאי חיים, שופעים צורות ומצבי צבירה. הם מנקים ומטהרים.
בחיים מים משקפים את עולמו הרגשי של האדם. אלמנט המים מביא את האדם לחיות לא לפי ההיגיון אלא על פי תחושות הבטן שלו, על פי רגשותיו. אדם שזהו האלמנט השולט בחייו הוא אדם עם מצבי רוח משתנים , נסחף ברגש ומרגיש לפעמים כטובע, הוא אדם אינטואיטיבי ורגיש לאחרים.
מים = אני מרגיש.

אדמה בכפות הרגליים מיוצגת ע"י העקב.
בגוף, אדמה נמצאת בין כפות הרגליים למותניים. וכוללת את האגן הרגליים הירכיים.
אדמה מיוצגת ע"י מערכת השלד.
בטבע, אדמה היא המקום שעליו אנחנו מבלים את רוב זמננו, תנועתה איטית ביותר, שורדת למשך הזמן הארוך ביותר ומתנגדת לכל שינוי, היא מורכבת מסלע ומינרלים ,אימא אדמה היא מוצקה, עשירה פורייה ונדיבה ביותר.
בחיים כמו בטבע המאפיין הבולט שלה הוא השורשיות, החוזק שלה, היכולת לספוג ולקבל. אדמה היא אהבת הגשמיות, הארציות שבאדם. אלמנט אדמה מעניק לאדם את כושר ההישרדות במצבים קשים, תועלתיות וחסכנות, הגדרת מטרות ברורות והליכה בטוחה לקראת הגשמתן. אדמה היא שמירה על הקיים. אורך הרוח,סבלנות והתמדה הדרושה להשגת המטרה. אדמה היא יציבות וכוון ברור. היא מיוצגת ע"י העולם החומרי, הפיזי, המוחשי, הפרקטי. יש בה את העקשנות הביצועית ,המשמעת העצמית חזקה והאמינות. אדמה אחראית למיניות, פוריות, הישרדות , המשך הגזע. האדמה היא המקום אליו דברים נופלים, קשורה לסילוק פסולת והתנקות ממיותר, ניקיון, יופי , אסטטיקה, אמהות ,חושניות, כסף, שפע, צרכים ראשוניים.
אדמה = אני צריך.

בקריאת כף רגל בודקים איך האלמנטים מופיעים בשטח שלהם ואיך בשטח של אלמנט אחר. האם האלמנט מופיע בעודף, בחוסר או באיזון? האם האלמנט פלש לשטח של אלמנט אחר וכבש שם שטחים? או האם הוא כה חלש שפלשו אליו? מה היחסים בין האלמנטים? אלמנט שנמצא בחוסר איזון (נכבש או כבש) משקף אזור בגוף שנמצא בחוסר איזון, איכות האלמנט במקום משקפת איכות לא מאוזנת בחיי האדם (חשיבה, עשייה, רגש, צרכים) והגוף מראה זאת בצורה מדויקת על ידי הסימפטום הפיזי.
בקריאה אפשר לזהות את הגיל בו אירוע שנחווה כקשה עיצב את תבנית החשיבה וההתנהגות של הנבדק ובכך איפשר התפתחות סימפטום גופני. כמו כן אפשר לראות בכף הרגל את השפעת האנרגיה של האב והאם על העובר שנוצר, את חודשי התפתחות העובר ואירועים במהלך ההיריון שהשפיעו על התפתחות הדפוסים הקיימים היום.

קריאת כף הרגל מראה את הקשר גוף – נפש , היא בעצם תוכנית העבודה עם המטופל, מאפשרת "טיפול שורש" הנוגע בסיבות לבעיה של המטופל. כל מפגש טיפולי (בכל שיטת טיפול שהיא) מתחיל באבחון מצבו העכשווי של המטופל, באבחון התגובות לטיפול הקודם, ביחסי האלמנטים בעת המפגש הטיפולי. הקריאה מאפשרת בחירת טכניקת טיפול מדויקת שמתאימה לאותו רגע, לאותו אדם, בלי הצמדות לתבנית טיפולית שנקבעה מראש ואולי כבר לא מתאימה . הקריאה מאפשרת טיפול באדם עצמו על כל מורכבותו ולא רק במצבו הגופני.

קריאת כף רגל אינה מהווה תחליף לאבחון רפואי.

קריאת כף רגל נלמדת באופן מעמיק ביותר במסגרת לימודי רפלקסולוגיה ב" דרך הגוף"
לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הם כאמור לימודי רפלקסולוגיה במשך 2 שנות לימוד שבסיומם מוענקת תעודת רפלקסולוג מוסמך ורפלקסולוג בכיר של איגוד הרפלקסולוגים. לימודי הרפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" הנם ייחודיים ומקצועיים ביותר, ומיועדים למי שמעוניין להיות מטפל ברפלקסולוגיה, או לרכוש ידע אישי בתחום. אלו לימודי רפלקסולוגיה מקצועיים ומקיפים.
לימוד רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" מתקיים בקבוצות קטנות, באופן המאפשר יחס ומעקב התפתחות אישי עבור כל תלמיד. אנו מאמינים כי לימודי רפלקסולוגיה באופן זה מהווים יתרון משמעותי עבור התלמידים.
לימודי ה רפלקסולוגיה מועברים באופן אישי על ידי עופרה גרטי. הייחוד בתהליך הלימוד ב"דרך הגוף" הוא מגוון שיטות הטיפול והידע הרב אותו צברה עופרה עם השנים ואותו היא חולקת עם תלמידיה, דבר המעניק יתרון לכל מי שבחר ב לימודי רפלקסולוגיה ב"דרך הגוף" בקבלת נקודת מבט נרחבת ביותר לגבי משמעות הטיפול והריפוי.

 

כיף לראות תגובות שלכם!