fbpx
עופרה גרטי – דרך הגוף – רפלקסולוגיה ואבחון, קורסים סדנאות וטיפולים קורס רפלקסולוגיה, קורס קריאת כף רגל, קורס עיסוי תינוקות, קורס אבחון, סדנא לשחרור מתחים, תראפיית גלגול נשמות, שיטת בויה, אמנה ותדרי האור הבהיר.

טיפול במגע

טיפול במגע על פי 4 האלמנטים הוא טיפול (מתחום טיפולים אלטרנטיבים ) הנוגע באדם השלם, על כל רבדיו ומלמד אותו את הדרך חזרה לאיזון ולבריאות. הטיפול מבוסס על שיטת אבי גרינברג ( שיטת גרינברג ) בשילוב עם טכניקות מדיסיפלינות שונות (כמו התמקדות , שיחזור חוויות מהעבר ועוד).
סימפטומים גופניים, כאבים, מחלות, אי נוחות וכו' הם צורה של הגוף לאותת לנו על חוסר איזון באיזשהו תחום מחיינו. תחום זה מיוצג ע"י אחד מהאלמנטים המרכיבים את היקום: התחום המנטאלי (חשיבה, חושים ) מיוצג ע"י אלמנט אוויר, התחום היצירתי (עשייה) מיוצג ע"י אלמנט אש, התחום הרגשי מיוצג ע"י אלמנט מים והתחום הפיזי (גוף, צרכים, חומר) מיוצג ע"י אלמנט אדמה.
למידע מורחב אודות 4 האלמנטים תוכלו לקרוא במאמר קריאת כף רגל .
בפגישה הראשונה נערך אבחון על פי כפות הרגליים בו מזוהים כל המצבים הכרוניים של האדם והסיבות לקיומם. באבחון מזהים את כל מצבי חוסר האזון של 4 האלמנטים בכף הרגל ומשמעותם. ב טיפול במגע ( עיסוי ) מותאמת טכניקת מגע מדוייקת למצב שאובחן בכף הרגל בו נמצא המטופל באותו רגע.

אנו מגיעים לעולם עם יכולות, כישרונות, מטען גנטי ואפשרויות רבות להגשמה בכל הרבדים, אנחנו מגיעים עם תוכנית אב שהיא הפוטנציאל הבסיסי שלנו. במהלך חיינו אנו סוטים מתוכנית זו בגלל סיבות שונות: חינוך, מגבלות תרבות, מגבלות מסגרת ומשפחה, פחדים, טראומות, הרגלים ועוד. אנחנו אומרים זה אסור, זה לא מתאים, אין לי זמן, זה לא נוח, זה מפחיד, זה בניגוד למוסכמות, זה כואב, זה קשה מידי, לא יאהבו אותי, אני אשאר לבד… מסקנות אלו שאנו מסיקים במהלך חיינו, כדי לא להפגש עם פחד וכאב וכדי להגן עלינו, מצמצמות את אפשרויות ההגשמה של מי שאנו באמת. אנו בונים סביבנו קירות עבים של נוחות שמגנים עלינו (מפני מגע עם פחד), אך יחד עם זאת גם מתהדקים סביבנו עד שאין לנו כבר אויר לנשימה, כל שרירי גופינו תפוסים, התנועה שלנו מוגבלת ולזה אנו קוראים "ככה אני"- שהוא מחיר המגננה.

כל מה שחווינו בחיינו, כל זיכרון, פחד, כאב, שבעקבותיו הסקנו שעדיף לנו לוותר, להצטמצם, לא לבטא את עצמנו, לא להגשים את הפוטנציאל הבסיסי שלנו- מוטבע בגוף, ויכול לבוא כיום לידי ביטוי כסימפטום גופני שחוזר על עצמו, כדפוס כרוני (התנהגותי, או גופני) שמבטא את הפער בין מה שהיינו אמורים להגשים לבין מה שאנחנו היום. (מצב זה נראה בכף הרגל, כחוסר איזון של האלמנטים)
הדרך של הגוף להתריע על קיום הפער הזה הוא לאותת תחילה על ידי אי נוחות, ובהמשך על ידי סימפטומים גופניים שחוזרים על עצמם וכשאנחנו לא שמים לב, מתעלמים, מנסים לשכך את הכאבים בתרופות הגוף מתחיל לצעוק ושפתו היחידה היא כ-א-ב !!!

ה טיפול במגע נותן מענה לבעיות כרוניות, שחוזרות על עצמן כגון:
– מגרנה , כאב ראש – סינוסיטיס – דלקות גרון , נזלות , דלקות אוזניים
– כאבי גב , עורף , כתף, ברכיים – ראומטיזם – אסטמה – אולקוס – סוכרת
– לחץ דם – אלרגיות – דלקת פרקים – דלקות שתן – עצירות כרונית – טחורים
– כאבי מחזור – בעיות פוריות – בעיות שינה – עייפות – מצבי חרדה ועוד …

כשאדם מגיע ל טיפול במגע על פי 4 האלמנטים, הטכניקות השונות חושפות את דפוס התגובה של האדם לכאב . אדם מתחיל לשים לב איך הוא מייצר כאבים בגופו על ידי הפסקת נשימה, כווץ חלקים מגופו, שיתוק (על כל הרמות), הוא עושה (על מיטת הטיפול) את מה שלמד לעשות במשך כל חיו כדי לא לבטא את עצמו לא לפחד ולהתעלם מהכאב.
ב טיפול במגע הוא לומד לפרק את דפוס התגובה האוטומטי שלו לפחד ולכאב על ידי תשומת לב , מודעות , שינוי הנשימה , מתן לגיטימציה לביטוי גופני ורגשי ועזיבת האחזקה בגופו , שחרור והרפיה .
ה טיפול במגע נראה כמו עיסוי אך בשונה ממנו הוא מתייחס לאדם השלם לתחושותיו, לרגשותיו, לתנועותיו ולמחשבותיו.
המטופל מודע לעצמו ולכל רבדיו, לומד להכיר את עצמו ואיך הוא אחראי למצב הגופני שייצר. אדם לומד להפסיק להתנגד למה שיש, לקבל את התחושות ולהרגיש את הרגשות שמסתתרים מתחת לכאב, לפענח את המסר של הסימפטום לחוות במלואה את מהותו וכבמטה קסם הכאב משתנה ומתפוגג.
ה טיפול במגע נעשה במגע בכפות הרגליים ( רפלקסולוגיה ) ובגוף עצמו. ישנן טכניקות מגע בשכבות שונות, ברקמות שונות, באלמנטים השונים המיצגים רבדים שונים של האדם כולו. העבודה נוגעת ברובד הפיזי, ברובד הרגשי, ברובד היצירתי וברובד המנטאלי, היא נוגעת באדם השלם. אדם לומד (דרך העבודה במגע ) איך להפסיק להתנגד לקיים, לבטא את עצמו במלואו, להביא את עצמו למקום של שקט אמיתי ובריאות, מקום של הגשמה ואיזון . אדם לומד איך לא להפריע לגוף לרפא את עצמו !! הריפוי מתרחש בכל הרמות, הכאב הגופני משתנה ומפסיק יחד עם השינויים שהמטופל יוצר בחייו.
טכניקה זו של טיפול במגע עם מגע בכל הרבדים של האדם והחיים היא יעילה ביותר ומאפשרת תהליך טיפולי קצר מועד עם שינוי מהיר בדפוסים שהשתרשו (גופניים והתנהגותיים). אדם לומד לעשות את הדרך חזרה אל עצמו, אל מהותו, ובכך אינו נזקק יותר לכאבים ולמחלות שמבטאים את הפער הזה. בתהליך הטיפולי אדם מקבל כלים כדי שיוכל לעשות את הדרך בעצמו מבלי להיות תלוי במטפל לאורך זמן. האדם מקבל אחריות על חיו!!!
גישה זו של טיפול במגע (מודעות דרך מגע) נלמדת אצלי ב "דרך הגוף" בקורסים השונים:
קורס רפלקסולוגיה שנה א' , קורס רפלקסולוגיה ואבחון מעמיק שנה ב', קורס טיפול במגע .

המלצת מטופלים לאחר טיפול במגע :
"התהליך שעברתי אצל עופרה, כאשר הגוף מדבר, היה דינאמי והשתנה בהתאם להתפתחות האישית שעברתי.
בתחילה, התלוננתי על סימפטומים גופניים שהיציקו לי. בעקבות האיבחון והתהליך הסימפטומים הגופניים כמו: הצטננויות והתקררויות חוזרות ונשנות, הפסיקו כליל. עם התקדמות התהליך רכשתי מודעות לחוויות עבר, לדפוסי התנהגות שלי שהתבטאו בסימפטומים אלו. מעבר להכרה ולהבנה זו, התהליך הוביל לשינוי דפוסי חשיבה ולשינוי התנהגותי, כל אלו הובילו להתפתחות האישית שלי. בנוסף השינוי שיפר ושכלל את המטפלת שבי, היות ואנוכי עובדת סוציאלית המטפלת באנשים ובילדים."
יפעת ג.א.

כיף לראות תגובות שלכם!