fbpx
עופרה גרטי – דרך הגוף – רפלקסולוגיה ואבחון, קורסים סדנאות וטיפולים קורס רפלקסולוגיה, קורס קריאת כף רגל, קורס עיסוי תינוקות, קורס אבחון, סדנא לשחרור מתחים, תראפיית גלגול נשמות, שיטת בויה, אמנה ותדרי האור הבהיר.

עיסוי תינוקות

לעסות תינוק מהווה אחת הדרכים הטובות ביותר לסיפוק הצורך הבסיסי במגע שהוא תנאי הכרחי להתפתחות גופנית ונפשית תקינה.

ברחם מתקיימים התנאים האידיאליים עבור העובר- אין תחושת רעב, צמא, קור, בדידות. יש טמפרטורה קבועה, הזנה קבועה דרך השלייה, קשר מתמיד עם האם, מגע קבוע עם קירות הרחם כך שגוף העובר מקבל מגע כל הזמן. לאחר הלידה נסיבות אלו משתנות באופן דרסטי, אין יותר את ההגנה המוחלטת של הרחם ונוצרת הפרדה בין האם לתינוק. התינוק צריך להתאים את עצמו למצב החדש וכאן האם והאב יכולים לשחק תפקיד מכריע – על ידי עיסוי התינוק הם ממשיכים ברצף את הנסיבות ששררו ברחם ומספקים לתינוק חום, מגע, ערסול, קשר, רוגע ובטחון.

עיסוי התינוק מספק מגע וגירוי בעור המשחקים תפקיד חשוב בהתפתחות התפקודים הגופניים ובגדילה. אפשר לראות זאת גם בהתנהגות בעלי חיים המלקקים את גוריהם.הגורים לא יכולים לשרוד רק ממזון, אם האם מסיבה כל שהיא לא מלקקת את הגור שלה מערכת השתן שלו לא מתפתחת, הוא לא יכול להפריש שתן ומת. אצל בני האדם טוענים שהצירים הממושכים אצל האישה ממלאים אותה פונקציה כמו הליקוקים אצל החיות.
אצל תינוקות גירוי העור, מישוש, ליטוף ערסול ועיסוי – משפר את הנשימה, מפתח את תפקוד הקיבה והמעיים (חשוב לתינוק הסובל מבעיות מעיים) מחזק את המערכת החיסונית, מביא להתפתחות המערכת העצבית, מספק הרגעה ופורקן המתח אצל התינוק.

לעיסוי תפקיד חשוב ביותר ביצירת הקשר בין התינוק לאם (היקשרות – BONDING ), הוא מאחד בתוכו עבודה על מרב החושים ויצירת קשר עם התינוק ולפיכך תורם לתהליך ההיקשרות שהוא הכרחי להתפתחות נפשית וגופנית תקינה של התינוק. וכאן על ידי העיסוי גם האב יכול לתרום את חלקו בהתפתחות תינוקו.

לעיסוי יתרונות ברורים במצבים לא מאוזנים כמו:
– ילדים שנולדו טרם זמנם
– ילדים שנולדו בניתוח קיסרי (העור שלהם לא גורה מספיק
לעומת ילדים שנולדו לידה טבעית ועברו דרך תעלת הלידה
ועורם גורה בזמן המעבר)
– ילדים עם התכווצויות ועוויתות מעיים
– ילדים עם נטייה להצטננויות תכופות ועם בעיות בדרכי הנשימה
– ילדים שלא גדלים היטב
– ילדים עם בעיות שינה

 

הגוף האנושי הוא כמו יומן עם זיכרון משלו. כל רגש ,כל פחד, כל אירוע נרשם בו
כשמדחיקים רגשות אלה ולא נותנים להם להיות ולהשתחרר ע"י ביטויים, נוצרות חסימות בדרכי האנרגיה אשר מתבטאות באופן גופני בשרירים תפוסים ומתוחים, נשימה לא מספקת זרימת דם לא תקינה, ואף מחלה.

עיסוי מעלה זיכרונות הטבועים בגוף וזאת הזדמנות להעלותם על פני השטח, שוב, כדי להשלים ולשחרר את החוויה מהגוף. כך שעיסוי הוא לא רק אמצעי לסילוק מתחים גופניים אלא גם לריפוי פצעים נפשיים שהיוו את הבסיס למתחים.

כשתינוק בוכה בזמן העיסוי זה לא אומר תמיד שהוא רעב או לא רוצה עיסוי יכול להיות שהוא בא במגע עם זיכרון מכאיב. יש לשים לב לחלק גופו ואברים שיכולים להיות קשורים לזיכרון המכאיב, לא להסיח את דעתו, להחזיק אותו בתשומת לב ואהבה ולתת לו לבכות, זוהי דרכו לבטא ,להשלים את החוויה ולשחרר את הזיכרון מהגוף כך שלא יתבטא מאוחר יותר בצורה של בעיה גופנית. זאת הדרך לבריאות נפשית וגופנית.

 
הורים שיעניקו לתינוקם עיסוי באופן קבוע יתרמו בצורה משמעותית להתפתחותו הגופנית והרגשית של תינוקם , ירכשו בטחון ביכולתם לתת מענה למצוקותיו,לתרום לבריאותו ולספק לו מניעה למצבים לא מאוזנים בעתיד.

Baby Massage

כיף לראות תגובות שלכם!